Jaki kontener na budowę?

Organizacja placu budowy wymaga odpowiedniego zaplanowania zaplecza technicznego i socjalnego. W tym celu najlepiej sprawdzają się kontenery na budowę, które możemy zainstalować w dowolnym miejscu, a w razie potrzeby relokować w obrębie placu budowy. Kontenery na budowę to najczęściej konstrukcje wykonywane ze stali. Wybór materiału konstrukcyjnego decyduje o trwałości kontenerów oraz ich odporności na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Kontenery stalowe są stabilne i z sukcesami opierają się niekorzystnym warunkom atmosferycznym zapewniając schronienie dla pracowników oraz wartościowego sprzętu. 

Planując organizację zaplecza placu budowy często zastanawiamy się, jaki kontener wybrać. Oferta firm wynajmujących kontenery jest bardzo szeroka i zróżnicowana, dlatego warto się z nią zapoznać i wybrać obiekty, które najlepiej będą spełniały potrzeby danej inwestycji. 

Kontenery socjalne i sanitarno-pracownicze 

Specyfika pracy na placu budowy determinuje potrzebę zorganizowania przestrzeni, w której pracownicy mogą:

  • zmienić odzież,
  • w warunkach bezpiecznych przechować rzeczy osobiste (dokumenty, odzież, klucze), 
  • spożyć posiłek, 
  • skorzystać z sanitariatów. 

Na powyższe potrzeby odpowiadają kontenery socjalne i sanitarno-pracownicze. W zależności od naszych potrzeb mogą one pełnić rolę kuchni, toalety, łazienki z prysznicami, szatni. Modułowy charakter kontenerów pozwala na tworzenie zwartych zapleczy pracowniczych, w ramach których w konkretnych miejscach placu budowy pracownik może się przebrać, skorzystać z toalety, wziąć prysznic czy przygotować sobie posiłek. 

Kontenery portiernie i stróżówki 

Innym ważnym z perspektywy dobrze funkcjonującego placu budowy obiektem jest portiernia. Portier lub pracownik ochrony ma za zadanie kontrolę materiałów wwożonych na plac budowy, jak i rzeczy z niego wywożonych. Jednocześnie w nocy portiernia może pełnić rolę stróżówki. Dzięki czemu mamy pewność, iż materiał oraz narzędzia pozostawione na placu budowy nie trafią w niepowołane ręce. Stróż zabezpiecza także obiekt przed wszelkiego rodzaju aktami wandalizmu. 

Scroll Up