Jak zbudowane są kontenery biurowe?

Dawniej kontenery biurowe były wykorzystywane przede wszystkim jako biura tymczasowe dla nadzoru budowlanego na placu budowy. Obecnie nowoczesne kontenery biurowe pełnią rolę mobilnych biur sprzedaży oraz biur tymczasowych. Coraz więcej firm decyduje się na zamówienie kontenera biurowego z myślą o biurze docelowym. Oczywiście nowoczesne kontenery biurowe wybierane na biura docelowe znacząco różnią się od tradycyjnych kontenerów wykorzystywanych na placach budowy. Są od nich większe i znacznie bardziej komfortowe.

Kontenery biurowe: Od projektu, po wykonawstwo

Wydawać by się mogło, że kontener biurowy to nic innego jak zaadoptowany na cele biurowe metalowy kontener transportowy. W praktyce budowa kontenera biurowego wiąże się z przestrzeganiem wielu norm. Niezwykle istotne są tu normy pożarowe. Dużą wagę przywiązuje się również do odpowiedniej izolacji termicznej, dzięki której biura w kontenerach mogą być użytkowane niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

Kontenery projektowane i wykonywane z myślą o mobilnym użytkowaniu są na ogół mniejsze od nowoczesnych biur w kontenerach, których modułowa budowa pozwala na praktycznie nieograniczoną rozbudowę obiektu i jego dostosowanie do bieżących potrzeb firmy. Coraz rzadziej ustępują im jednak pod względem komfortu użytkowania. Rozwój technologii oraz dostępność materiałów wykończeniowych o wysokich parametrach użytkowych pozwala na adaptację nawet najmniejszej przestrzeni w sposób optymalny, zapewniający ergonomiczne warunki do pracy.

Z czego składa się kontener biurowy?

Kontenery biurowe i handlowe składają się z samonośnej ramy, która odpowiada na sztywność i stabilność całej konstrukcji Grubość ramy i jej kształt zależne są od konkretnego producenta oraz rozwiązań, jakie zostały przyjęte podczas produkcji. Ramę wypełniają płyty pełniące rolę sufitu, ścian i podłogi – tu także możemy liczyć na różne propozycje różnych producentów. Standardowo kontenery biurowe są wyposażone w drzwi oraz okna. Dostęp światła dziennego do wnętrza kontenera ma bardzo duże znaczenie dla komfortu pracy i wydajności pracowników, dlatego kontenerów biurowych bez okien na rynku się już praktycznie nie spotyka.

Scroll Up